Imię ma znaczenie?

By piątek, lipca 31, 2015

"Adam. Męskie imię pochodzenia hebrajskiego, tłumaczone jako zrodzony z gliny. Sceptyczny, zamknięty w sobie omnibus. Pyszny, zawsze ma swoje zdanie, któremu inni wg niego muszą się podporządkować. Ponadto systematyczny, solidny, uczciwy i godny zaufania. Ciężko znosi krytykę i porażki. Wierny i oddany w miłości. Sukcesy wróży mu się w zawodzie lekarza, wojskowego oraz trenera." Takie cuda znalazłam dzisiaj w internetach. Dopiero dzisiaj, bo jakoś przez 9 miesięcy ciąży i ponad rok życia z Bąblem nie przyszło mi do głowy, by sprawdzać jaki charakter według znaczenia swojego imienia Bąbel 'powinien' mieć...
Prawie półtora roku temu trzymaliśmy z K. po cichu kciuki, żeby urodził się nam chłopiec. Nie dlatego, że córeczki nie chciałam. Wręcz przeciwnie - było mi wszystko jedno jakiej płci potomek przyjdzie na świat. Z dziewczynką mielibyśmy o tyle spory problem, że totalnie nie mogliśmy się dogadać co do jej imienia. Szczerze mówiąc mam wątpliwości, czy zdążylibyśmy z tym do terminu porodu:D Gdy okazało się więc, że w brzuchu mamy pływa sobie mały mężczyzna, problem wyboru imienia rozwiązał się sam. Wiedzieliśmy, że to Adaś. I kropka:)

Czy przyszło nam do głowy sprawdzać skąd imię pochodzi, jakie 'sławy' go noszą i które miejsce w rankingach popularności zajmuje? Nie. Kierowaliśmy się chyba tylko własnym gustem. Adam to imię proste. Urocze dla małego Bąbla i pasujące do dorosłego faceta. Krótkie, nieskomplikowane, obecne także za granicą. Czego chcieć więcej:) 

I fakt. Adaś to mały terrorysta. Irytuje się, kiedy coś mu nie wychodzi. Jest niecierpliwym nerwusem, ale też małą przytulanką i pieszczochem. Ale czy dwie trzecie dzieciaków nie ma podobnie?:) Z perspektywy czasu już nie wyobrażam sobie, by mógł nazywać się inaczej - przecież to nasz Adaśko, Adasio, Bąbelek. Tak zdrobniale i słodko mówię do mojego syna, a w jego oczach widać tylko te urocze chochliki, tę chęć by zaraz coś zbroić, zrzucić, wysypać, popchnąć, otworzyć, wejść tam, gdzie nie można. No kocham ten kontrast:)

Adamie Antoni M. - Wszystkiego najlepszego z okazji imienin synku:*


Mama Pana Adama:)

Zobacz również

8 komentarze

 1. Wszystkiego najlepszego z okazji imienin dla Adasia! :-) rośnij zdrowo!
  My przy wybieraniu imienia dla Synka sprawdzaliśmy znaczenie ale z czystej ciekawości a czas pokaże czy choć w 1/10 coś się pokryje ;-)
  Pozdrawiam serdecznie

  OdpowiedzUsuń
 2. Zawsze podobało mi się imię Adam, ale jakoś dla swojego synka wybraliśmy Antka. I szczerze jeszcze nie patrzyłam jakie ma znaczenie :)

  OdpowiedzUsuń
 3. Wszystkiego najlepszego dla małego Przystojniaka :))

  OdpowiedzUsuń
 4. Wszystkiego dobrego! My jeszcze nie obchodzimy imienin, dla mnie to jeszcze jakoś za wcześnie ;)

  OdpowiedzUsuń
 5. Adam Antoni powiadasz ;D u nas Antoni Franciszek ;)
  Prz drugim będzie:
  - dla dziewczynki: Maria Zofia
  - dla chłopca: Stanisław Kazimierz
  ;)
  Najlepszego!

  OdpowiedzUsuń
 6. Wszystkiego co najlepsze dla Pana Adama! Ładne imię Drugie też niczego sobie :) Zwłaszcza, że mój Panicz też takie nosi :)

  OdpowiedzUsuń
 7. Piękne imię - Adam. Mam kuzyna o tym imieniu i muszę przyznać że faktycznie jest uczciwy i godny zaufania, ale nie zadufany w sobie. Ile prawdy w tym imieniu? każdy sam się przekona o tym na własnej skórze.
  Pozdrawiam :*

  OdpowiedzUsuń